BiH pobjedom nad Rusijom osvojila 10. naslov prvaka Evrope u sjedećoj odbojci

Kemal Zorlak   | 23.10.2021
BiH pobjedom nad Rusijom osvojila 10. naslov prvaka Evrope u sjedećoj odbojci Foto: facebook/Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci

Sarajevo

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci slavila je danas protiv Rusije u finalu Evropskog prvenstva u turskom Kemeru i osvojila ukupno 10. naslov prvaka Evrope, javlja Anadolu Agency (AA).

Bh. reprezentativci pokazali su vrhunski kvalitet u susretu protiv aktuelnog prvaka Evrope, te su na kraju slavili sa 3:0, po setovima 25:17, 28:26 i 27:25.

Kvalitet izabranika selektora Ifeta Mahmutovića bio je jasan već nakon prvog odigranog seta koji je završen rezultatom 25:17 u korist Bosne i Hercegovine. U nastavku susreta bilo je nešto neizvjesnije, no bh. reprezentativci bili su na visokom nivou i osvojili naslov prvaka Starog kontinenta.

Uz 10 zlatnih medalja u Evropi, Bosna i Hercegovina je osvojila dvije bronze i jedno srebro.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.