• 04.03.2015 ÇARŞAMBA
  • ALTIN 98.3000
  • EUR 2.8450
  • USD 2.5400

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tophane-i Amire'de, "Kelam'dan Kalem'e Büyük Buluşma" Klasik Sanatlar Sergisi'nin açılış törenine katılacak.

- Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ile Savarona Yatı'nda görüşecek. İki lider, Çırağan Sarayı'ndaki 6. Uluslararası Türkmenistan Yatırım Forumu'nda yer alacak. 

- Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Bakir İzzetbegoviç ile Mabeyn Köşkü'nde bir araya gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zümrüdüanka "Yeşilay Enleri 2015"in ödül törenine katılacak. 

2- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Filipinler'in Ankara Büyükelçisi Maria Rowean Mendoza Sanchez'i kabul edecek.

3- CHP Merkez Yürütme Kurulu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanacak.

4- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fas'ta, 5. Muhammed Üniversitesi Çok Amaçlı Oditoryumu'nun açılışını yapacak, ziyaretlerde bulunacak. 

5- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, organize sanayi bölgeleri ve sanayi siteleri yönetimlerini bilgilendirme toplantısında yer alacak. 

(Ankara)

6- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya'da, Uluslararası Turizm Borsası Fuarı'na ve Avrupa Türk Demokratlar Birliği tarafından düzenlenen toplantıya katılacak.

(Berlin)

7- Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Katar'da, liman ziyaretleri ile harekat ve eğitim faaliyetleri kapsamında Doha Limanı'nda bulunan TCG Büyükada gemisinde düzenlenen resepsiyonda yer alacak. 

(Doha)

8- Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Irak'ta, mevkidaşı Halid el-Ubeydi ile görüşecek, Başbakan Haydar el-İbadi ile bir araya gelecek.

(Bağdat)

9- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 4G sürecinin başlatılmasıyla ilgili basın toplantısı yapacak.

(İstanbul)

10- TBMM Genel Kurulunda, İç Güvenlik Paketi'nin görüşmeleri devam edecek.

11- Futbolda, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde, Bursaspor-Gençlerbirliği ve Mersin İdmanyurdu-Fenerbahçe maçları oynanacak.