"Devler Ligi"nde üçüncü hafta heyecanı
UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında heyecan yarın oynanacak üçüncü hafta maçlarıyla devam edecek.
İSTANBUL
UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında heyecan yarın oynanacak üçüncü hafta maçlarıyla devam edecek.
"Devler Ligi" gruplarında yarın ve 22 Ekim Çarşamba günü 16 karşılaşma yapılacak. D Grubu'ndaki ilk hafta sahasında Belçika temsilcisi Anderlecht ile 1-1 berabere kalan, ikinci hafta deplasmanda Arsenal'a 4-1 kaybeden Galatasaray, üçüncü hafta mücadelesinde çarşamba günü Almanya'nın Borussia Dortmund takımını konuk edecek.
Şampiyonlar Ligi gruplarında üçüncü hafta maçlarının programı (TSİ) şöyle:
Yarın:
E Grubu:
19.00 CSKA Moskova-Manchester City
21.45 Roma-Bayern Münih
F Grubu:
21.45 APOEL-Paris Saint Germain
21.45 Barcelona-Ajax
G Grubu:
21.45 Schalke 04-Sporting Lizbon
21.45 Chelsea-Maribor
H Grubu:
21.45 BATE Borisov-Shakhtar Donetsk
21.45 Porto-Athletic Bilbao
22 Ekim Çarşamba:
A Grubu:
21.45 Atletico Madrid-Malmö
21.45 Olympiakos-Juventus
B Grubu:
21.45 Ludogorets-Basel
21.45 Liverpool-Real Madrid
C Grubu:
21.45 Bayer Leverkusen-Zenit
21.45 Monaco-Benfica
D Grubu:
21.45 Anderlecht-Arsenal
21.45 Galatasaray-Borussia Dortmund
İkinci hafta
Şampiyonlar Ligi'nde ikinci hafta alınan sonuçlar ve gruplarda oluşan puan durumları şu şekilde:
A Grubu:
Malmö-Olympiakos: 2-0
Atletico Madrid-Juventus: 1-0
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Juventus | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 3 |
Atletico Madrid | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 3 |
Malmö | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 |
Olympiakos | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | -1 | 3 |
B Grubu:
Basel-Liverpool: 1-0
Ludogorets-Real Madrid: 1-2
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Real Madrid | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 2 | 5 | 6 |
Liverpool | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 |
Basel | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 5 | -3 | 3 |
Ludogorets | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | -2 | 0 |
C Grubu:
Zenit-Monaco: 0-0
Bayer Leverkusen-Benfica: 3-1
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zenit | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 4 |
Monaco | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 |
Bayer Leverkusen | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 1 | 3 |
Benfica | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5 | -4 | 0 |
D Grubu:
Arsenal-Galatasaray: 4-1
Anderlecht-Borussia Dortmund: 0-3
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Borussia Dortmund | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 5 | 6 |
Arsenal | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | 1 | 3 |
Galatasaray | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 5 | -3 | 1 |
Anderlecht | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 4 | -3 | 1 |
E Grubu:
Manchester City-Roma: 1-1
CSKA Moskova-Bayern Münih: 0-1
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bayern Münih | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 |
Roma | 2 | 1 | 1 | 0 | 6 | 2 | 4 | 4 |
Manchester City | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 |
CSKA Moskova | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | -5 | 0 |
F Grubu:
Paris Saint Germain-Barcelona: 3-2
APOEL-Ajax: 1-1
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Paris Saint-Germain | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | 1 | 4 |
Barcelona | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 3 |
Ajax | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 |
APOEL | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 |
G Grubu:
Sporting Lizbon-Chelsea: 0-1
Schalke 04-Maribor: 1-1
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Chelsea | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 4 |
Schalke 04 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 |
Maribor | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 |
Sporting Lizbon | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 |
H Grubu:
Shakhtar Donetsk-Porto: 2-2
BATE Borisov-Athletic Bilbao: 2-1
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Porto | 2 | 1 | 1 | 0 | 8 | 2 | 6 | 4 |
BATE Borisov | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 7 | -5 | 3 |
Shakhtar Donetsk | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 |
Athletic Bilbao | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 |
Galatasaray-Borussia Dortmund maçını İspanyol Lahoz yönetecek
Galatasaray'ın, UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu'nda 22 Ekim Çarşamba günü Borussia Dortmund ile yapacağı karşılaşmayı, İspanya Futbol Federasyonu'ndan hakem Antonio Miguel Mateu Lahoz yönetecek.
Türk Telekom Arena'da saat 21.45'te başlayacak maçta Lahoz'un yardımcılıklarını Pau Cebrian Devis ve Roberto Diaz Perez Del Palomar yapacak.
Müsabakanın dördüncü hakemliğini Raul Cabanero Martinez, ilave yardımcı hakemliklerini ise Carlos Clos Gomez ile Xavier Estrada Fernandez üstlenecek.
Muhabir: Mutlu Demirtaştan
Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.