• 30.08.2015 PAZAR
  • ALTIN 106.5800
  • EUR 3.2780
  • USD 2.9300

Öğretmenlere özel eğitim kursu

20 Şubat 2012 11:02

Özel eğitim alanındaki öğretmen açığının kapatılması için yeni bir proje başlatıldı.Özel eğitim alanındaki öğretmen açığının kapatılması için yeni bir proje başlatıldı.***

İSTANBUL - Şengül Oymak

Canda Özür Olmaz Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ''özel eğitim'' alanındaki öğretmen açığının kapatılması için hayata geçirilecek projede, okul öncesi eğitimi öğretmenliği ile çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği bölümlerine devam eden aday öğretmenlere kurs verilecek.
Proje sonunda MEB onaylı sertifika almaya hak kazanan öğretmenler, zihinsel engellilerin eğitiminde istihdam edilebilecek.
Canda Özür Olmaz Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  projenin en fazla öğretmen açığının bulunduğu zihinsel engellilere yönelik uygulanacağını söyledi. Özel eğitim öğretmeni yetiştiren fakültelerin sayısının mutlaka artırılması gerektiğini ifade eden Öztürk, "Türkiye'de bu alanda yeterli fakülte yok. 50 bin öğretmen açığını kapatmak için fakülte sayısı yeterli değil" dedi.
Türkiye'de 8,5 milyon engellinin bulunduğunu belirten Öztürk, "Bunun 2 milyon 600 bini özel eğitime tabi olan engelli grubudur" diye konuştu.

Adınız:
E-posta adresiniz:
Göndereceğiniz kişinin eposta adresi:
Mesajınız:
63