editörün seçtikleri

Van'ın Başkale ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca Eşmepınar Jandarma Karakolu yakınında bomba yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu 7 asker, 1 korucu ve 1 vatandaş yaralandı.

Diyarbakır'da terör örgütüne karşı düzenlenen operasyonlarda 4 terörist etkisiz hale getirilirken,Batman'da ise 4 terörist yaralı ele geçirildi. Şırnak'ta da 3 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

insana dair

Giresun'da doktorunun tavsiyesiyle müziğe merak salan omurilik felçlisi Arslan, 10 yıldır kemençe çalıp türkü söyleyerek hayata tutunuyor.

Gaziantep'te, haşerelere karşı ücretsiz ilaçlama yapan, vatandaşlara sorunlarının çözümü için her saatte arayabilecekleri cep telefonu numarası vererek adeta 'Alo Muhtar' hattı oluşturdu.

TÜİK'in "Hayat Tabloları, 2013-2014" istatistiklerine göre, 2013 yılında 76,3 olarak belirlenen doğuşta beklenen yaşam süresi, 2014 yılında 78 yıl olarak hesaplandı.

Kızıl Haç, Nijerya ordusu ile Boko Haram örgütü arasındaki çatışmalardan dolayı evsiz kalanların yanı sıra dul kalan kadınların sayısının da her geçen gün arttığını belirtti